Show tv'de kriz iddialarına en üst düzey yalanlama

Jade

New Member
Katılım
23 Kas 2012
Mesajlar
20,625
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Show Tv'nin satış işleminde kriz yaşandığına dair haberler üzerine bir açıklama yaptı.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu (TMSF), Show Tv’nin satış işleminin kurum açısından tamamlandığını ve herhangi bir hukuki belirsizlik ya da tereddütün bulunmadığını bildirdi.

Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu’ndan (TMSF) yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi;

TMSF Çukurova Grubun’dan olan kamu alacağının tahsili amacıyla, Gruba ait Show Tv’ninde içinde bulunduğu 12 şirketin yönetimini devralmış ve bunu da 17.05.2013 tarihinde kamuoyuna duyurmuştur. Kamu alacaklarının en yüksek değerle tahsili ve Fona devredilen bankaların kamuya maliyetinin asgari seviyelere indirilmesi prensibiyle çalışmalarını etkin ve kararlı bir şekilde sürdüren Kurumumuz, bu çerçevede Show Tv’ de bulunan Çukurova Grubu hisselerinin ilgili grup tarafından rızaen satışına imkan sağlamış ve satış işlemi gerçekleşmiştir. Bu somut duruma rağmen, Ulusal bir gazetede sanki satış sürecinde bir belirsizlik ve hukuki engeller varmış gibi kamuoyunu yanlış bilgilendiren gerçek dışı haber yapılmıştır.

Kurumumuz bu satışta, Çukurova Grubu’nun hisselerinin satışına kamu alacaklısı sıfatıyla muvafakat eden konumunda bulunmuştur. İktisat Bankasından kaynaklanan kamu alacakları sebebiylede, daha önce Erol Aksoy Grubu adına AKS TV’de bulunan bir kısım hisselerin, TMSF adına tescil edildiği, dolayısıyla bu hisselerin de hissedar sıfatıyla Fon tarafından satıldığı kamuoyunun bilgisi dahilindedir.Bu şekilde Show Tv’nin satış işlemi kurumumuz açısından tamamlanmış olup herhangi bir hukuki belirsizlik veya tereddüt de bulunmamaktadır.Satışın gerçekleştirildiği tarihten itibaren yapılan tüm açıklamalara rağmen, bir gazetede gerçek dışı haberler üretilerek bu şekilde kamuoyunun yanıltılmasına dönük gayretleri üzüntüyle izlemekteyiz.Başlangıç itibariyle sehven yapıldığını düşündüğümüz bu haberlerin düzeltilmesi için yapmış olduğumuz tüm açıklama ve girişimlere rağmen, ısrarla bu tür haberlerin yayınlanmasına devam edilmektedir. Bu durum, Kamuoyuna haber verme görevinden ziyade kurumumuzu bilinçli bir şekilde yıpratma gayreti olduğu düşüncesini tarafımızda oluşturmuştur.Kamuoyu tarafından bilinmektedir ki TMSF bu güne kadarki faaliyetlerinde şeffaf davranmaya dikkat etmiş ve kendisine kanunla verilen kamu alacağı tahsil görevini en iyi şekilde yerine getirme gayretinde olmuştur. Bu görev ve gayret bundan sonra da devam edecektir.Ancak hukuka aykırı, mesnetsiz, karalayıcı ve gerçek dışı haberler karşısında da hukuktan kaynaklanan bütün haklarımız sonuna kadar kullanılacaktır."
 
Üst Alt