Kocanızın anlayışsızlığı ile baş etmenin yolu

Rahmi

New Member
Katılım
7 Ara 2012
Mesajlar
667
Tepkime puanı
0
Puanları
0
Anlayışsız erkeklere nasıl davranmak lazım?


Evli çiftler arasındaki en temel sorunların başında erkeklerin kadınları anlamamaları, yardımcı olmamaları ve onlara ilgi göstermemeleri geliyor. Yapılan araştırmalarda, kadınlar en çok yakın arkadaşlarından ve komşularından memnunken, kendilerine en anlayışsız davranan kişilerin kocaları olduğunu söylüyorlar.

Flört döneminde ve evliliğin ilk yıllarında var olan anlayış, heyecan, hoşgörü ve yakın alaka zamanla azalıyor, yerine monoton, ilgi alanları başka yere kaymış, paylaşımsız ilişkiler geliyor ve çiftler temeli çocuklukta atılan fabrika ayarlarına geri dönüyorlar. Aslında partner ilişkilerinde çözümsüz olan çok fazla şey olmuyor. Ama çözümler çiftin değişmesine dayandığı için, çoğu çift değişimi reddediyor. Çözümsüzlük çoğu zaman bundan kaynaklanıyor. Çift biraz iletişim bilgisi edindiğinde, biraz kendisini suçlamadan ifade etmeyi öğrendiğinde, biraz da karşısındaki acaba ne hissediyor diye odaklandığında ilişkiler zamanla yoluna girebiliyor. Ve ne yazık ki partnerlerden biri değişmezse karşısındaki de değişmiyor. Değişim için birinin ilk adımı atması şart.

Erkekler merak edip, keşfedebilecekleri kadınları çekici bulurlar. Erkekler "beni sevseydi ne istediğimi bilirdi!" Veya "Ben söyledikten sonra bir önemi yok!" gibi cümlelerden nefret ediyorlar. Erkekler çoğu zaman tercih ettiğimiz dolambaçlı cümleleri anlamıyorlar. Her ne kadar, erkekler için "aşksız seks, nikâhsız çocuk isterler!" yakıştırması yapılsa da, erkekler de etten kemikler yapılmış, duyguları ve hisleri olan canlılardır. Hayranlık duygusunu yaşatmadığını zaman erkekler çok anlayışsız olurlar ve aynı kadınlar gibi mutsuzluğa sürüklenirler.

Dr. Cem Keçe'den kadınlara tavsiyeler:

-Kendinize ve kadınlığınıza zaman ayırmalılar.
-Bakımınıza dikkat etmeliler.
-Kişisel gelişimine özen göstermeliler.
-Hayatı heyecanla yaşamalılar.
-Gizemini mutlaka korumalılar.
-Tutkuyu önemsemeliler.
-Suçlayıcı konuşmamalılar.
-Dolambaçlı cümleler kurmamalı düz iletişim kurmalılar.
-Kesinlikle herhangi bir durum yada kişi ile kıyaslama yapmamalılar.
-Ev işlerini sürekli tek başına yapmayıp bunu eğlenceli hale getirmeli ve birlikte yapmaya fırsat yaratmalılar.
-Erkeklerin de duygusal olabileceğini unutmamalılar.
-Takdir etmeli ve onaylama yapmalılar.
-İhtiyaç duydukları zaman net bir şekilde bunu dile getirmeliler.
-Ona olan hayranlığınızı her fırsatta dile getirmelisiniz.
 
Üst Alt